2021 Tournament Ball Results


Saturday, July 24, 2021 @ 3:30pm
Final
9U (9U League) 12
    Rapids Rage (Championship) 2
 
Saturday, July 24, 2021 @ 11:30am
Final
    Rhinelander 7
9U (9U League) 10
 
Saturday, July 24, 2021 @ 8:00am
Final
9U (9U League) 11
    Rapids Rage 6
 
Sunday, July 18, 2021 @ 9:30am
Final
12U (12U League) 0
    Kaukauna 10
 
Sunday, July 18, 2021 @ 8:00am
Final
9U (9U League) 0
    Antigo 0
 
Saturday, July 17, 2021 @ 4:45pm
Final
9U (9U League) 0
    v. Marathon 0
 
Saturday, July 17, 2021 @ 3:30pm
Final
12U (12U League) 6
    Laona 5
 
Saturday, July 17, 2021 @ 11:30am
Final
9U (9U League) 0
    v. Wisconsin Rapids 0
 
Saturday, July 17, 2021 @ 11:00am
Final
12U (12U League) 3
    DePere 15
 
Friday, July 16, 2021 @ 8:00pm
Final
12U (12U League) 3
    Oshkosh 1
 
Sunday, July 11, 2021 @ 12:30pm
Final
12U (12U League) 6
    Midwest Future Prospects 10
 
Sunday, July 11, 2021 @ 10:30am
Final
12U (12U League) 7
    Beloit Bombers 2
 
Saturday, July 10, 2021 @ 4:00pm
Final
12U (12U League) 5
    GRB Rays MKE 10
 
Saturday, July 10, 2021 @ 2:00pm
Final
12U (12U League) 1
    Milton Storm 11
 
Sunday, June 27, 2021 @ 5:30pm
Final
    Sevastopol 0
9U (9U League) 0
 
Sunday, June 27, 2021 @ 3:00pm
Final
9U (9U League) 0
    Sevastopol 0
 
Saturday, June 26, 2021 @ 4:30pm
Final
    Marathon 9
12U (12U League) 1
 
Saturday, June 26, 2021 @ 2:00pm
Final
    Rapids Rage 12
10U Green (10U League) 8
 
Saturday, June 26, 2021 @ 1:30pm
Final
9U (9U League) 0
    GB Sluggers 0
 
Saturday, June 26, 2021 @ 10:30am
Final
9U (9U League) 0
    Sevastopol 0
 
Saturday, June 26, 2021 @ 10:00am
Final
    Stevens Point Blue 4
10U Green (10U League) 5
 
Friday, June 25, 2021 @ 6:00pm
Final
    Marathon 9
10U Green (10U League) 5
 
Friday, June 25, 2021 @ 6:00pm
Final
    Wausau East 10
12U (12U League) 9
 
Sunday, June 20, 2021 @ 9:30am
Final
    Wausau East 6
10U Green (10U League) 19
 
Saturday, June 19, 2021 @ 4:30pm
Final
9U (9U League) 0
    Wisconsin Dells 0
 
Saturday, June 19, 2021 @ 3:00pm
Final
    Copper Country Crush 13
10U Green (10U League) 9
 
Saturday, June 19, 2021 @ 1:00pm
Final
9U (9U League) 0
    Plover Americans 0
 
Saturday, June 19, 2021 @ 9:30am
Final
9U (9U League) 0
    Stevens Point 0
 
Saturday, June 19, 2021 @ 8:00am
Final
    Plover Americans 13
10U Green (10U League) 4
 
Sunday, June 13, 2021 @ 10:30am
Final
9U (9U League) 0
    Merrill 0
 
Sunday, June 13, 2021 @ 8:30am
Final
    Rhinelander 7
12U (12U League) 1
 
Saturday, June 12, 2021 @ 6:30pm
Final
9U (9U League) 0
    Marathon 0
 
Saturday, June 12, 2021 @ 5:00pm
Final
12U (12U League) 8
    Shawano 4
 
Saturday, June 12, 2021 @ 4:00pm
Final
    Hallie Red 11
10U Green (10U League) 1
 
Saturday, June 12, 2021 @ 2:00pm
Final
9U (9U League) 0
    Stevens Point 0
 
Saturday, June 12, 2021 @ 2:00pm
Final
12U (12U League) 3
    Steven’s Point 5
 
Saturday, June 12, 2021 @ 11:00am
Final
9U (9U League) 0
    Shawano 0
 
Saturday, June 12, 2021 @ 10:00am
Final
    Hallie Blue 5
10U Green (10U League) 4
 
Saturday, June 12, 2021 @ 8:00am
Final
12U (12U League) 10
    Marathon 4
 
Friday, June 11, 2021 @ 5:30pm
Final
    Marshfield Sandlot 6
10U Green (10U League) 3
 
Saturday, June 5, 2021 @ 6:30pm
Final
    Cottage Grove 3
10U Green (10U League) 0
 
Saturday, June 5, 2021 @ 5:15pm
Final
9U (9U League) 0
    Eau Claire 0
 
Saturday, June 5, 2021 @ 4:45pm
Final
10U White (10U League) 0
    Marinette 15
 
Saturday, June 5, 2021 @ 4:00pm
Final
12U (12U League) 10
    Pewaukee Jr. Pirates Red 2
 
Saturday, June 5, 2021 @ 2:00pm
Final
12U (12U League) 22
    Germantown Jr. Warhawks - White 6
 
Saturday, June 5, 2021 @ 1:45pm
Final
9U (9U League) 0
    Stevens Point 0
 
Saturday, June 5, 2021 @ 1:15pm
Final
10U White (10U League) 3
    Greenville 10
 
Saturday, June 5, 2021 @ 10:15am
Final
9U (9U League) 0
    Wisconsin Rapids Red 0
 
Saturday, June 5, 2021 @ 10:00am
Final
12U (12U League) 10
    Merton Mavericks 2
 
Saturday, June 5, 2021 @ 8:00am
Final
    Plover 7
10U Green (10U League) 6
 
Saturday, June 5, 2021 @ 8:00am
Final
10U White (10U League) 7
    Medford 5
 
Friday, June 4, 2021 @ 5:30pm
Final
    West Bend 6
10U Green (10U League) 1
 
Saturday, May 22, 2021 @ 8:00pm
Final
10U White (10U League) 2
    Osseo 8
 
Saturday, May 22, 2021 @ 6:30pm
Final
    Glenwood City 10
10U White (10U League) 0
 
Saturday, May 22, 2021 @ 5:45pm
Final
12U (12U League) 7
    Neenah 11
 
Saturday, May 22, 2021 @ 12:30pm
Final
    Melrose Mindoro 7
10U White (10U League) 4
 
Saturday, May 22, 2021 @ 12:30pm
Final
12U (12U League) 2
    Lomira 14
 
Saturday, May 22, 2021 @ 10:45am
Final
12U (12U League) 3
    Menomonee Falls 7
 
Sunday, May 16, 2021 @ 10:45am
Final
11U (11U League) 3
    Kingsford 0
 
Sunday, May 16, 2021 @ 9:00am
Final
    Rhinelander 0
9U (9U League) 0
 
Saturday, May 15, 2021 @ 4:20pm
Final
10U White (10U League) 7
    SP-Blue 26
 
Saturday, May 15, 2021 @ 4:00pm
Final
9U (9U League) 0
    Rhinelander 0
 
Saturday, May 15, 2021 @ 2:30pm
Final
12U (12U League) 0
    Hallie Heat 11
 
Saturday, May 15, 2021 @ 2:15pm
Final
11U (11U League) 11
    Antigo 3
 
Saturday, May 15, 2021 @ 12:40pm
Final
10U White (10U League) 1
    Waupun 19
 
Saturday, May 15, 2021 @ 10:30am
Final
    Merrill 0
9U (9U League) 0
 
Saturday, May 15, 2021 @ 10:30am
Final
12U (12U League) 3
    Plover Nationals 11
 
Saturday, May 15, 2021 @ 9:00am
Final
11U (11U League) 0
    Rhinelander 3
 
Friday, May 14, 2021 @ 6:00pm
Final
12U (12U League) 8
    Plover Americans 4